Pühapäeval käis meil külas Eesti Peakokkade Ühenduse delegatsioon

Ühel kuumal ja päikesepaistelisel augustikuu pühapäeval, tulid meile külla Eesti kokanduse ja toitlustuse tipptegijad Eesti Peakokkade Ühendusest. Seltskonna ringreis Eesti 2022 Toidupiirkonnas, Järvamaal, oli oma järjega jõudnud Esna küla põldude ja kitsekarjani. Meie perenaise Aita rõõm oli suur, nähes seltskonnas palju tuttavaid nägusid ning koostööpartnereid. Nii mõnelegi Eesti Peakokkade Ühenduse liikmele oli see mitmes kord meid külastada, mõne huulilt kõlasid sõnad: ,,Viimaks jõuame ka teile külla ning näeme kuidas te seda kõike teete.’’ ning mitmetele oli see esimene kontakt Kalamatsiga.

    Igal juhul oli rõõm mõlemapoolne ning külaskäik väga meeleolukas. Esmalt tutvusime, kuidas siis värskest murust saab värske piim ning meie külalised andsid kitsetalledele näpuvahelt puuoksi ja rohtu. Naljatlesime, et nõnda osalevad nad sümboolselt meie tootmisprotsessi esimese ja olulise sisendi juures, viies kitsedele puhast.

Sõbralikud kitsed sõbrunesid meie külalistega kiiresti, nautisid rohkeid paitusi, toodud maiuspala ning armastavat tähelepanu. Ka peakokad kiindusid tallekestesse, naljatlevate kommentaaridega kaaluti ka mõne kitse lemmikloomana kaasa võtmist.

Tutvustasime Kokkadele meie meierei lugu ning näitasime neile ka meie uusima toote - Vanajuustu laagerdusruumi. Edasi liikusime Esna Galeriisse, kus koostöös Martin ja Lilian Bristoliga tutvustasime peakokkadele meie maitseid ning Martin rääkis meile Esna Galeriist, Kuldtikandist ning seal ülevalolevast Hendrik Hürdeni näitusest.

Meil on suur au, et meie tooted on eelistatud valik nii paljude tipprestoranide ja peakokkade menüüs. Soovime ka teid, Eesti Peakokkade Ühendust ning teisi sõpru südamest tänada selle aastate pikkuse usalduse ja koostöö eest